איכות עם חיוך – ללא מאבק

איכות עם חיוך – ללא מאבק

הכשרה לאיכות בגישה מיוחדת, המביאה תוצאות ברמה אחרת.

לוגו של מעוף דבורה

שירותי ייעוץ, הרצאות ושיווק

בחרו את המסלול המתאים לכם:

וצרו קשר לקביעת פגישה בלתי מחייבת אצלכם בארגון.

מצאו אותנו בפייסבוק
הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים
Quality Assurance with a smile
הבטחת איכות עם חיוך
* שדה זה נדרש

חכמת דורות

לאורך כל ההסטוריה, חיו, דיברו וכתבו אישים רבים ושונים על האופן הנכון לפעול ולחיות את החיים. החל בתנ"ך וחכמינו ז"ל וכלה במחנכים, מדענים ואנשי עסקים בני ימינו, אישים אלה הותירו אחריהם את חותמם ואת חכמתם.

בעמוד זה אניח עבורכם לקט של אישים ומעט פרטים על כל אחד. איני מתכוונת, כמובן, לרשום פה ביוגרפיות שלמות, זו לא כוונתי במדור זה. ואיני מתחייבת לאיזה סדר מיוחד של האישים, אם אחליט עליו מאוחר יותר – אודיע כאן. המטרה היא לתת איזה מושג כללי מתוך הבנתי אני את האישים ואת הגיגיהם. אני נוהגת לכלול מדור של ציטוטים בכל ניוזלטר, וכאן הם יהיו זמינים לכם כל הזמן, וכמובן, יוספו להם תכנים ואישים במרוצת הזמן.

מתוך כל דמות תוכלו להגיע לציטוטים נבחרים של חכמת חייו ופועלו, המתחברים והרלוונטיים לכל הדברים בהם עוסק האתר הזה: יחסי אנוש, תקשורת, ניהול, מנהיגות, אמת, פתרון בעיות, איכות, הצלחה, חשיבה, דמיון, ערכים ועוד.

אני מזמינה אתכם ללמוד מעט עליהם ומהם, ללמוד את הדברים שאמרו ולהרהר בהם עמוקות. כי הרי, כמו שאמר ג'ים רוהן, תוכלו להשאר ערים כל הלילה ולא לחשוב על זה בעצמכם! הכירו אותם. לימדו אותם. השתמשו בהם בעבודתכם ובחייכם הפרטיים.

כה אמרו חכמינו - אישים ששווה לשמוע

אלברט איינשטיין
אלברט איינשטיין. תמונה רשמית לאחר קבלת פרס נובל, 1921.

אלברט איינשטיין היה פיזיקאי יהודי ממוצא גרמני, החתן פרס נובל בפיזיקה (בייחוד על גילוי האפשקט הפוטואלקטרי), אשר ידוע במיוחד בעקבות הגיית תורת היחסות שלו. ידועה לכל נוסחת הקשר שהוכיח בין המסה והאנרגיה: E = mc2. זאת בין הגילויים הרבים שעשה שתרמו תרומה אדירה לקידום והתפתחות המדע.

עם זאת, הוא עשה לעצמו שם גם בתור הפילוסוף של המדע.

להמשיך לקרוא + ציטוטים נבחרים.

סטיבן קובי

סטיבן קובי היה איש חינוך, מחבר רבי מכר, איש עסקים ודובר אמריקני. ספרו הידוע מכולם הוא "שבעת ההרגלים של אנשים יעילים ביותר",  שפורסם בשנת 1989, נמכר במעל מ-25 מיליוני עותקים ותורגם לעשרות שפות. גרסת השמע היתה לספר שמע ראשון שאינו בדיוני שנמכר במלמעלה ממיליון עותקים. 

להמשיך לקרוא + ציטוטים נבחרים.

דר' וו.אדוורדס דמינג

דר' וויליאם אדווארדס דמינג היה מהנדס חשמל, מתמטיקאי ופיזיקאי, סטטיסטיקאי, פרופסור, מחבר, מרצה, ויועץ ניהול אמריקני. הוא נחשב להוגה האיכות המוביל והמרכזי, אבי האיכות. 

אחד ממוריו היה וולטר שוהארט, שפיתח את בקרת האיכות הסטטיסטית ואת מעגל שוהארט של שיפור  מתמיד, PDCA (תכנן, בצע, בדוק, פעל). 

להמשיך לקרוא + ציטוטים נבחרים.

לָאוֹ דְזְה

לָאוֹ דְזְה היה פילוסוף וסופר סיני מהעת העתיקה. לו מיוחסת כתיבת הספר "דאו דה צ'ינג", שהוא אוסף של 81 שירים, המייסדים את הדאואיזם. 

השם לָאוֹ דְזְה אינו שמו הפרטי אלא כינוי של כבוד, שפירושו זקן חכם. מבטאים וכותבים אותו בשפות הלטיניות בצורות שונות, בין לאו דזי ללאו טזו.

להמשיך לקרוא + ציטוטים נבחרים.

וו. קלמנט סטון

וויליאם קלמנט סטון היה איש עסקים אמריקני, פילנטרופ ומחבר ספרים של התפתחות אישית ועזרה עצמית להצלחה. 

הוא התחיל את דרכו במשפחה חד הורית ענייה, לאחר שאביו נפטר והשאיר אחריו חובות, כשהיה רק בן 3. כילד קטן, בגיל 6, הוא עבד כמוכר עיתונים. הוא הבין שאפשר למכור עיתונים שונה מאחרים, שתפסו עוברים ושבים בפינת רחוב, אלא במסעדות, דבר שאיש לא חשב עליו קודם ושנתן לו יתרון ניכר. בגיל 13 כבר היה לו דוכן עיתונים משלו. 

להמשיך לקרוא + ציטוטים נבחרים.

אריסטו
דיוקן של אריסטו, שיש.

אריסטו היה פילוסוף ומדען שחי ביוון העתיקה במאה ה-4 לפה"ס, תקופה קלאסית. כתביו משתרעים על נושאים רבים ומגוונים: פיסיקה, ומתה-פיסיקה, ביולוגיה וזואולוגיה, אסתטיקה ולוגיקה, מוסיקה ותיאטרון, בלשנות ושירה, פוליטיקה וכלכלה, אתיקה ופסיכולוגיה…

להמשיך לקרוא + ציטוטים נבחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *