חכמת דורות

שיתוף מאגר החכמה

לאורך כל ההסטוריה, חיו בכל רחבי עולם אישים רבים ושונים שדיברו, כתבו ולימדו על הדרך ההטובה לפעול ולחיות את החיים. החל בתנ"ך וחכמינו ז"ל וכלה במחנכים, מדענים ואנשי עסקים בני ימינו, אישים אלה הותירו אחריהם את חותמם ואת חכמתם.

מאחר שאני מאמינה גדולה בשימוש בגלגל במקום המצאתו מחדש, אבקש כאן להביא מחכמתם שעברה אלינו דרך הדורות והמרחקים, על מנת להעשיר אותנו ולקצר לנו מעט את התהליכים בדרכינו.

בעמוד זה אניח עבורכם לקט של אישים ומעט פרטים על כל אחד, במטרה לתת איזה מושג כללי מתוך הבנתי אני את האישים ואת הגיגיהם. 

הדלאי-למה

ציטוט הוא ניסיון מרוכז

אומרים כי חכם לומד מניסיונם של אחרים. על כן אני נוהגת לכלול מדור של ציטוטים בכל ניוזלטר, וכאן הם יהיו זמינים לכם כל הזמן, כדי שתוכלו ללמוד מניסיון כל האלה ולהחכים בעצמכם. וכמובן, יוספו להם תכנים ואישים במרוצת הזמן.

מתוך כל דמות תוכלו להגיע לציטוטים נבחרים של חכמת חייו ופועלו, המתחברים והרלוונטיים לכל הדברים בהם עוסק האתר הזה: יחסי אנוש, תקשורת, ניהול, מנהיגות, אמת, פתרון בעיות, איכות, הצלחה, חשיבה, דמיון, ערכים ועוד.

אני מזמינה אתכם ללמוד מעט עליהם ומהם, ללמוד את הדברים שאמרו ולהרהר בהם עמוקות. כי הרי, כפי שאמר ג'ים רוהן, תוכלו להשאר ערים כל הלילה ולא לחשוב על זה בעצמכם! הכירו אותם. לימדו אותם. השתמשו בהם בעבודתכם ובחייכם הפרטיים. ולא פחות חשוב – תהנו!

השהיית העכבר על גבי איש מסוים תעצור את תנועת הסליידר. לחיצה על הקישור בתחתיתו תאפשר לעבור לעמוד שלו.

הוגי איכות     |     אנשי מדע     |     אנשי עסקים     |     פילוסופים    |     סופרים      |     אנשי דת     |     מנהיגים

כה אמרו חכמינו - אישים ששווה לשמוע

הוגי איכות

אנשי מדע

אנשי עסקים

פילוסופים

סופרים

אנשי דת

מנהיגים

Comment on Facebook

פוסט זה זמין גם ב: enEnglish

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *