אילוסטרציה של הדרכה

שינויים בתקן ISO 9001 מנקודת ראות אחרת

מאז שיצאה המהדורה החדשה של תקן ISO 9001, איני מפסיקה לראות דיונים של אנשי איכות מבוהלים בנושא ההבדלים בין המהדורות של תקן 2008 לזו של 2015, וקורסים רבים של סיוע למעבר מהאחד לשני.

עם זאת, מאחר שאני באה מגישה אחרת, הרי מבחינתי, ומבחינת אנשי המקצוע החולקים את גישתי, איני רואה הבדל ממשי בין המהדורה החדשה של התקן, 2015, לזו הקודמת, אלא דיוק ותיקון מבורכים ומעולים.

הגישה השולטת ברוב העולם המערבי, המייחסת למקצוע הבטחת איכות אופי טכני בעיקר, ועל כן מתייחסת לתקן ISO 9001 כאל תקן טכני. זאת למרות שכולם לומדים את דברי כל שרשרת ה"גורו" המפוארת (הן מהמערב והן מהמזרח) שעיצבו את המקצוע, וכולם, ללא יוצא מן הכלל, עסקו באנשים וניהול הרבה יותר ממה שדיברו על משהו טכני בעיקרו.

על כן, ברצוני להציע לכם מצגת שלי, הבאה מנקודת ראות שונה לחלוטין מהגישה הקונבנציונלית המערבית והמציעה דרך חשיבה שונה מזו המוכרת לכם לגבי מהו התקן, בשביל מה קיים, ומה נשתנה הלילה הזה.

המצגת מוצעת חינם, בצורה של סרטון וידאו וכן בפורמט PDF. התלבטתי האם להעלות אתה כך או אחרת, והחלטתי לאפשר את שני האופנים, לנוחותכם המירבית.  

השתדלתי מאוד לתזמן את חילופי השקפים באופן כזה שיספיק לקוראים האיטיים יותר, אך ממש להצליח במשימה של תזמון טוב לכולם זו משימה בלתי אפשרית: הקוראים מהר יגידו שהמצגת זזה לאט מדי, הקוראים לאט – שהם אינם מספיקים לקרוא. אין במצגת אודיו.

בנוסף, העניין הרי אינו קריאה, אלא הבנה והפנמה. על כן כולכם, ולא רק האיטיים שביניכם, מוזמנים ללחוץ על עצירה, עד שתסיימו לקרוא ולהבין את הרעיונות המובאים לפניכם לעומקם, אחרת יהיה זה בזבוז זמן שלכם ושלי. ה-PDF הוא סטטי ומאפשר לימוד חוזר לאחר הקריאה הראשונה לכולם. הקליקו כאן לפתיחת קובץ PDF (בלשונית חדשה) או לחצו כאן מטה ותקבלו ספר מתדפדף (ניתן להורדה כ-PDF).

מי שקורא באנגלית טוב יותר – אין כל בעיה, כי כל דבר באתר הזה נכתב גם באנגלית, והיא נמצאת כאן, בדף האנגלי של הפוסט הזה (מספיק ללחוץ על הדגל המתאים בראש העמוד).

אשמח מאוד למשוב, לפחות בנושא קלות העבודה עם הוידאו: האם זהו פורמט טוב ונוח עבורכם, או שתעדיפו פורמט של PDF?

מקווה שאצליח לסייע ואילו במעט, להפיג את הפחדים ולהקל עליכם את המעבר למהדורה החדשה של התקן.

[fve]https://youtu.be/UEXxr9thfaU[/fve]

[whistles type="accordion" group="like-he" order="DESC" orderby="date" limit="-1"]

אולי יעניין אתכם גם -

פוסט זה זמין גם ב: enEnglish

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *